Adaptogeny roślinne a stres

Grupa krwi 0, w obliczu czynników stresogennych, które, gdy trafią na podatny grunt, zakłócają prawidłowe procesy życiowe zerówki, zachowuje się najspokojniej ze wszystkich grup krwi. Jednak wiele osób z grupa krwi 0, gdy już wybuchnie, nie potrafi poradzić sobie ze stresem i nie umie odnaleźć się w sytuacjach podwyższonej adrenaliny. Tym bardziej, gdy towarzyszą temu wybuchy niekontrolowanego gniewu i złości, co jest dość frustrujące dla osób wrażliwych i umiejących słuchać siebie samego, jak również nieprzyjemne dla potoczenia.

Co prawda ludzi z grupa krwi 0 dość trudno wyprowadzić w równowagi.Wracają oni do stanu względnej równowagi o wiele dłużej niż inne grupy krwi. Wszystko za sprawą katecholamin (hormonów wydzielanych przez nadnercza), które potrzebują czasu na to, by się w pełni rozłożyć. By organizm zerówek mógł dobrze funkcjonować warto włączyć do swej diety pewne substancje, których zadaniem jest skorygować reakcje zerówki na stres. Substancje te nazywamy adaptagenami, czyli roślinami normalizującymi ludzką fizjologię. Oto najcenniejsze dla ludzi z grupą krwi 0 adaptogeny roślinne:

Witaminy z grupy B
Zerówki potrzebują dużej ilości witaminy B, by zrównoważyć swoje reakcje na stres. Najważniejszymi są witaminy B6, B1 oraz B5. Jeśli cierpisz na nieustanny stres warto włączyć te witaminy do diety, implementując je regularnie, w dawkach ciut większych niż standardowe.

Rhodiola Rosea
Rhodiola to roślina o właściwościach antystresowych, która w sposób zdecydowany hamuje aktywność katecholamin. Dotyczy to głównie mięśnia sercowego, które Rhodiola skutecznie stabilizuje. Rhodiola wpływa dodatnio także na poracę płuc zerówek.

Kwas liponowy
Kwas liponowy wchodzi w reakcje z katecholaminami, nasilającymi stres. Jest on rodzajem przeciwutleniacza regulującego rozchwiany różnymi czynnikami metabolizm grupy O.

Sterole roślinne
Sterole roślinne o budowie chemicznej zbliżonej do cholesterolu, przeciwdziałają w warunkach stresu stanom zachwiania równowagi. Ich spożywanie działa nie tylko profilaktycznie, ale też normalizująco na istniejące już anomalie w układzie odpornościowym zerówek.

Dodaj komentarz

Wpis dodano: środa, 23 Listopad, 2011 o godzienie 18:57 w kategorii Stres. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Możesz dodać swój komentarz, lub trackback ze swojej strony.